Tepovanie

Metóda hĺbkového čistenia extrakčnou metódou je účinná a najšetrnejšia pri čistení kobercov, sedačiek, matracov a iného čalúneného nábytku. 


Trojfázové čistenie, ktoré vykonávame pozostáva zo suchého vysávania - čistenia a dezinfekcie parou - tepovania. Garantujeme Vám dokonalé odstránenie nečistôt, roztočov, parazitov a baktérií. 

Extrakčné čistenie je vhodné pre:

čistenie nečistôt a odstránenie prachu
čistenie škvŕn od potu, krvi, moču a iných biologických znečistení
- likvidáciu rôznych parazitov
- čistenie škvŕn organického pôvodu (potraviny, nápoje)
- bežné a preventívne čistenie

Možnosti využitia extrakčného čistenia: 

 • sedačky a gauče
 • kreslá a pohovky, tulivaky
 • posteľný matrac (jednomatrac, manželský dvojmatrac)
 • postele, váľandy
 • stoličky, taburetky, kuchynské lavice
 • vankúše
 • koberce (kusové, celoplošné)
 • detské sedačky, vajíčka, kočiare
 • auta (osobné, tranzit / transporter interiér)
 • psie a mačacie pelechy
 • akékoľvek iné textilné a čalúnené predmety a objekty 

Ako často čistiť ?

Posteľné matrace, sedacie súpravy a čalúnený nábytok odporúčame čistiť 3x ročne. Koberce v domácnosti dvakát do roka, alebo v závislosti od miery námahy danej textílie.
U alergikov, astmatikov a v prítomnosti malých detí, alebo domácich maznáčikov odporúčame zvýšiť frekvenciu čistenia.

Čistenie matracov a sedacích súprav

Málokto si uvedomuje, že matrace na ktorých spíme a gauče na ktorých oddychujeme, by sme mali pravidelne hĺbkovo čistiť. Každý človek sa potí a tento pot sa postupne spolu s odumretými čiastočkami kože ukladá do podložiek. Takto vytvorené prostredie je ideálne pre život roztočov, baktérií a ďalších nepozvaných mikro nájomníkov.

Ani čerstvo vyprané obliečky, či povrchové povysávanie neriešia situáciu, skôr navodzujú falošný pocit čistoty. Preto odporúčame - vytepovať!

Dôležitou kapitolou sú matrace našich detí

Samostatný svet mikroorganizmov existuje aj v postieľkach našich detí. Tepovaním matracov deti uchránime pred mnohými alergiami, a respiračnými a kožnými ochoreniami. Ich matrace zbavíme roztočov, baktérií a plesní, aby Vaše ratolesti spávali v nezávadnom a zdravom prostredí.

Tepovanie kobercov

Koberec, ktorý je pravidelne vysávaný pôsobí na nás estetickým dojmom čistoty. No pri detailnejšom pohľade však zistíme, že v priestoroch kobercových vlákien zostávajú zvyšky zapečatených a nepoddajných nečistôt. Ak by sme naň pozreli optikou mirkoskopu, podobne ako u matracov a čalúneného nábytku, našli by sme tam samostatný svet baktérií koketujúcich s roztočmi, plesňami a inými silnými parazitmi. Pridanou hodnotou tepovania je regenerácia vlákien a oživenie pôvodných farieb.

Ako prebieha čistenie ?

- po príchode najprv povysávame povrch objektu, ktorý budeme tepovať. Nanesieme na silne znečistené miesta roztok pre uvoľnenie silných, zažratých a zaschnutých nečistôt a necháme pôsobiť. Tento roztok je bez akýchkoľvek bieliacích účinkov, takže nedochádza k žiadnemu nežiadúcemu poškodeniu ani zosvetleniu čisteného miesta.
- potom zahájime exktrakčné čistenie. Čistiaci stroj pod vysokým tlakom vháňa do čistenej plochy prostriedok s teplou vodou, ktorá je následne odsávaná so všetkými nečistotami späť do zásobníka stroja.
- na záver celú čistenú plochu vysajeme pod vysokým tlakom, už bez použitia vstrekovania vody. 
- čistený povrch je zbavený nečistôt a je pripravený na schnutie

Ako dlho trvá schnutie ?

Vďaka efektívnemu saciemu výkonu našich strojov sú čistené povrchy len mierne vlhké. Pri kobercoch a čalúnených nábytkoch je doba schnutia cca 2-3h, pri matracoch a sedacích súpravách trvá schnutie o niečo dlhšie, cca 3-8h.

Vo všeobecnosti platí:

- doba schnutia závisí od teploty a vlhkosti vzduchu v miestnosti, kde tepujeme.
silné znečistenie - intenzívnejší a dlhší proces čistenia - viac vlhka - dlhšie schnutie / čistenie vo vlhkom prostredí - nevykúrená chladná miestnosť - dlhšie odparovanie vody.
- pri kobercoch, čím dlhší vlas - tým dlhšie schnutie
V prípade akýchkoľvek otázok nás kontaktujte, alebo kliknite sem.